Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

Global Container XXIX – Post Polymer

31.03.2014 14:29

Global Containeri sarja number tiksub kroonikat edasi. 
Global Container on Kunstikonteineri poolt korraldatav üritusteseeria, mis ületab hea maitse piirid. Tegevuskunst + heli + tants + kino + kaunid kunstid + kohtumispaik. Teate küll – Global Container. Kuraator Mai Sööt
Seekord toimub Global vastupidiselt jahedale tehasehiiglasele, soojas ja neitsilikus Okasroosikese Lossis, Uus tn 19, Tallinn
4. aprillil algusega 19.00
Piletid 5/3

Nagu ikka on koos hea supp esinejatest, ühes potis 8 performance'it, üks ilusam kui teine koledam:

Sabotanic Garden (FIN) 

Kompromissitu Soome performance'i grupp – kombineerib ainulaadses esituses rämeda füüsilise liikumise hämara live-muusikaga.

Meri Nikula (FIN) „SURVIVAL OF THE FITTEST“

Meri Nikula – Soomest pärit, Norras elav eksperimentaalne vokalist, performance'i ja video kunstnik. Meri enda hääl ja keha on tema sensuaalsete performance'ite tuumaks. Nikula on arendanud kontseptsiooni „Vokaalmosaiik“, ta tekitab hääle kihtide kollaaži, kasutades erinevaid vokaaltehnikaid. Nikula kombineerib oma kogemuse muusikas, tantsus, kunstis ja ravitsemistehnikates, mida ta õpetab töötubades „Oma keha häälestamine“, kus ta töötab keha tunnetuse ja improvisatsiooniga (sama töötuba 5. ja 6. aprillil, 11-15.00, ka Okasroosikese Lossis). Ta jätkab hääle piiramatute võimaluste avastamisprotsessi ja loob eksperimentaalseid performance´eid ja videotöid. 
Tallinnas esitab Solo performance´i „Survival Of The Fittest“

Erik Alalooga (EST)

Tuntud ajaloolane N. Karamzin väidab, et surudes kõrva vastu maad, kuulis Dmitri Donskoi Kulikovo lahingu eel vaenlase ratsaväe hobuste kabjalööke enne seda, kui vaenlane nähtavale ilmus. Kel julgust ja hakkamist võib ise järele proovida! Aga kes selliste lollustega ennast häbistada ei taha, neile on välja pakkuda hoopis mitmekesisem kuuldemäng kui tatarlaste kabjalöögid. Soovimata halvustada Dima Donskoi muusikalist maitset, arvan siiski, et tänapäeva inimesel on võimalik oma aega tunduvalt esteetilisemalt sisustada. Selleks on valmis konstrueeritud ennenägematuid agregaate ja maksumaksja rahagi üksjagu laiaks löödud. Seega ei ole mul taganemisteed nagu ei olnud ka D.D. – l Kulikovo väljal. Hertsid ja detsibellid on rünnakuks valmis!
Erik Alalooga on oma kaubamärgiks muutunud rauast mehhaanilised masinad mõneks ajaks lattu seisma pannud. Siiski on ta elus, täie mõistuse juures, otsides endale tegevust oluliselt väiksemamahulisemas ja mobiilsemas mateerias ning sooloformaadis. 

Sandra Jõgeva (EST) "POST POLYMER"

Stand – up tragöödia räägib (literatuurses ja figuratiivses mõttes) elust pärast maailma kokkuvarisemist.
Sandra Jõgeva on kunstnik, kes on viimasel ajal keskendunud tekstilistele etendustele, mida nimetab stand up tragöödiateks, samuti dokumentalistikale. Kultuuriline kapital: Eesti Kultuurkapitali kujutava ja rakenduskunsti sihtkapitali preemia 2004, Betti Alveri debüüdipreemia 2009, Eesti Filmi Sihtasutuse arengutoetus dokumentaalfilmile "Armastus..." (rezhissöör) 2014.

Kunstigrupp „НЕЖНЫЕ БАБЫ / GENTLE WOMEN“ (RUS)
Kaks performance´it: Nymph/ Куколка ja Saplings/Саженцы

Vene kunsti grupp „Õrnad naised“ asutati 2008 Kaliningradis. (Konigsberg, Prussia). Grupp töötab performance'i, video ja aktsooniga. „Õrnade naiste“ missioon on uurida naiste loomust läbi rituaalsete trasformatsioonide ja sümboolsete tegude. Grupi reegel on reinterpreteerida ühiseid igapäevarituaale ja traditsioonilisi rituaale teatud regioonis. Enamik performance´eid toimuvad looduses, mis mängib olulist rolli kaasosalisena nende aktsioonides. Grupp astub kontakti selliste looduslike jõududega nagu vesi, jää, muda ja tuli, hõlbustamaks tõelise naiselikkuse avaldumist.
Grupi asutajad ja liikmed on Lapteva ja Sasha Artamonov, sündisid 1987 Kaliningradis, Venemaal. Lõpetasid the PROARTE instituudi(Peterburg, Venemaa).

Sirpa Jokinen & Juuso Paaso (FIN) „THE SIGHS“

Jälitades imelikke helisid, mis võibolla on muusika.
Heli-performance
„Tempering the restless cries of oscillators mounted in well-worn suitcases
holding a small amplifier against the resonant belly of an acoustic guitar
distorting muttered fragments of sigmund freud's essay on the uncanny.“
Sirpa Jokinen on küpses eas Soome maalikunstnik, kes otsustas hiljaaegu hakata tegema tehnoloogilise eksperimentaalse muusikaga ja performance'iga, kasutades „soundboxe“. Sirpal on soundboxiga ühendatud ka vanaaegne laeva sideseade, millesse ta Freudi tekste loeb. 

Juuso Paaso on muusik, kitarrist, kirjutaja, tõlkija. 
Mõlemad elavad Helsinkis.

DJ set Mihkel Kleisilt (EST)

Mihkel Kleis on maalikunstnik, melomaan ja muusik. Tema loomingut läbivad horror, grotesk, sünged toonid ja ta kogub läbi interneti kõige imelikumat muusikat, mida annab leida. Tema varasalved on suured ja midagi sealt koogib Mihkel välja Global Containerile.

Sädelev Kass (EST)

Sädelev Kass on duo Elerin Velling (vokaal, live-elektroonika) ja Eerik Kändler (kitarr, live-elektroonika) - psühhedeelne, kaunis ja uinutav. Elerin Kädleri hääl võtab kuulaja enda haardesse ja viib ära kuskile kaugele unelema. Vellik ja Kädler on mõlemad õppinud Eesti Kunstiakadeemias, tegelevad kunsti ja muusikaga.
Ühes sädelevas linnas elas sädelev mees. Ja sellel sädeleval mehel oli sädelev habe ees. Ja sellel sädeleval mehel oli sädelev loss. Ja selles sädelevas lossis elas Sädelev Kass. Mis küll see kass seal tegi kõik ööd ja päevad läbi? Ta tantsis, tantsis, tantsis ja ennast ninast sikutas.