Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Draamateater alustab uue lavastuse programmi Link

27.10.2011 17:22

Sellest hooajast alustab Eesti Draamateater regulaarset uue lavastuse programmi Link. 

Lavastust ette valmistades arutavad tegijad väga põhjalikult näidendi tausta, tähenduste ja erinevate võimalike tõlgenduste üle ning selle üle, mida igal lavale jõudval lool just siin ja praegu ütelda on. Seda rikkust on teatril rõõm ka publikuga jagada. Nii kutsubki teater vähemalt kord kuus kõiki huvilisi süvenema uuslavastustega seotud teemadesse. Loengud, vestlused, arutelud ja muud kohtumised on nagu link uue lavastuse juurde, mis avab publikule seni avamata uksi ja teemasid. 

Laupäeval, 29. oktoobril kell 17 on huvilised oodatud Eesti Draamateatri Maalisaali lavastuse "Punane" maailma avama. Vestleme maalikunstniku ja õppejõu Tiit Pääsukese ning kunstiteadlaste Katrin Kivimaa ja Liisa Kaljulaga.

John Logani näidendi „Punane“ peategelane on maalikunstnik Mark Rothko, moodne klassik ja erakordne, inspireeriv isiksus. Priit Pedajase lavastus räägib inimlikust kontaktist noore ja vana mehe vahel, inimese lõpututest läbirääkimistest iseendaga, kuidas püüda ja mõista seda üha muutuvat Olulist.
„Punane“ puudutab paljusid suuri, ilmselt igavesi küsimusi kunstniku rolli ja kunsti vastuvõtu kohta. Kui mõistetav, kui kommunikatiivne peaks kunst olema? Ühelt poolt peaks uus kunst olema piiride avardaja ja uute võimaluste, uute võtete avastaja – teisalt võib nõnda publikust liiga kaugele eemalduda. Kaasaegse kunsti ja publiku võõristus või lausa võõrdumine on terav teema.
Kuidas peaks kunst suhestuma äriga?
Milline on vana hea maalikunsti tervis tänaste uute meediumide ja tehnoloogiate ajastul? Maalikunst esindab ilmselt laiema publiku jaoks seda turvalist, tuttavat kunsti, mida ollakse „lugema“ õppinud. Või enam mitte? On see turvalisuse kohustus kunstnikele koorem?

Emeriitprofessor Tiit Pääsuke on maalikunstnik, kauaaegne õppejõud Eesti Kunstiakadeemia maaliosakonnas ja joonistamise õppetoolis, paarikümne isikunäituse autor.
Professor Katrin Kivimaa on Eesti Kunstiakadeemia Kunstiteaduse instituudi juhataja, tegelnud soouurimusega ja identiteediküsimustega kunstis.
Liisa Kaljula Eesti Kunstimuuseumi maalikogu assistent, kunstiteadlane ja paljude maalinäituste kuraator, kureerinud sõjajärgset maalikunsti.

Ootame teid kaasa mõtlema, kuulama ja arutama!

Pilet maksab vaid 1 euro.