Dramaturgialaboratooriumi esimene lugemine: Silvia Urgase ja Oliver Bergi näidendid
09.10.2019 13:07
Teisipäeval, 29. oktoobril 2019 kell 18.00 NUKU teatri proovisaalis.
Alates septembrist 2018 on NUKU teatris tegutsenud dramaturgialaboratoorium, mille eesmärk on lähendada noori eesti prosaiste ja luuletajaid teatrile ning tuua seeläbi näitekirjandusse värskeid teemasid ja kaasaegset kirjanduslikku keelt. Aasta jooksul on viis noort kirjanikku töötanud oma esimeste näidendite kallal; laboratooriumis on tekste analüüsitud isekeskis ja koos näitlejatega; oma nägemust teatri ja kirjanduse kokkupuutepunktidest on käinud tutvustamas Jim Ashilevi, Eero Epner, Siret Campbell, Aare Pilv ja Paul-Eerik Rummo.
Laboratooriumi esimese hooaja tulemusena on Silvia Urgase ja Oliver Bergi näidendid valmis kuulajatega esimesel lugemisel kohtuma.
Autorid tutvustavad end järgnevalt:
Silvia Urgas (snd 1992) on kogu oma teadliku elu kirjutanud. Silvia nelja-aastasena valminud õudusromaan "Imelik" trükivalgust ei näinud, aga debüütluulekogu "Siht/koht" (2015) võitis Betti Alveri debüüdipreemia. Silvia on kirjutanud ja avaldanud luuletusi, novelle, arvamuslugusid ning muusika- ja kirjandusarvustusi, aga näidenditele ei julgenud enne NUKU dramaturgialaboratooriumit isegi mõelda. Silvia on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna.
Oliver Berg (snd 1990) lõpetas 2015. aastal Tartu Ülikooli eesti kirjanduse erialal ja on pärast seda jätkuvalt otsinud viise põhjalikumaks suhestumiseks kirjasõnaga. Seniste otsingute jooksul on ilmunud mõni arvustus, romaan "Venna arm" (2017), luulekogu "Hallid toonid" (2018) ja nipet-näpet veel. Esimesed katsetused näitekirjandusega said tehtud NUKU dramaturgialaboratooriumi jooksul. Hetkel töötab Tallinna Linnateatris projektijuhina.
Silvia Urgase ja Oliver Bergi esiknäidendeid loevad NUKU teatri näitlejad Lee Trei, Mait Joorits, Karl Sakrits, Taavi Tõnisson ning Teele Pärn (Eesti Draamateater), Kristiin Räägel (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Lavakunstikool) ja Ursel Tilk (Paide Teater). Lugemist suunab Priit Põldma.
Pärast lugemist toimub vestlus autoritega.
Sissepääs tasuta.