Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Teatri Agentuur

Aadress:
Telliskivi 60a/9, 10412 Tallinn
E-mail:
Koduleht:
lavastus-pic

Agentuuri eesmärgiks on vahendada teatrivaldkonda puudutavaid autoriõigusi, edendada eesti näitekirjandust, koondada ja edastada teatriinfot, tutvustada Eesti teatrit välismaal ning koguda ja publitseerida Eesti teatristatistikat. Agentuur  korraldab regulaarselt näidendivõistlusi. Lisaks põhitegevustele viib läbi erinevaid projekte nagu jagatud mõtete sari “teater ׀ …”, annab välja eesti teatrit tutvustavaid (võõr)keelseid raamatuid ja on avatud muudelegi koostööettepanekutele, mis agentuuri eesmärkide saavutamisele kaasa aitaksid.

Sihtasutus Eesti Teatri Agentuur loodi 2007. aastal Eesti Teatriliidu ja Eesti Etendusasutuste Liidu poolt. Agentuur sündis Eesti Näitemänguagentuuri ja Eesti Teatriliidu Teabekeskuse ühinemisel. Oma tegevuses lähtub agentuur põhikirjast ning arengukavast.

Agentuur tegutseb ka Rahvusvahelise Teatriinstituudi (ITI, asut 1948) Eesti keskuse esindajana. Eesti on ITI liige 1992. aastast ja keskuse president on Anu Lamp.

Eesti Teatri Agentuuri igapäevast tegevust koordineerib juhatuse liige Kirsten Simmo. Agentuuri nõukogusse kuuluvad Eesti Etendusasutuste Liidu esindajatena Tiina Rebane (nõukogu esimees) ja Kristiina Alliksaar, Eesti Teatriliidu esindajatena Riina Viiding ja Siret Campbell ning Kultuuriministeeriumi esindajana Laur Kaunissaare.

Agentuuri kontor asub Vaba Lava teatrimajas ning samas on E-N kell 10–17 võimalik laenutada eesti ja välismaist dramaturgiat.

Vaata agentuuri kontakte ja loe lähemalt agentuuri tegemistest.