Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

Vaba Lava

Aadress:
Linda 2, Narva / Kari 13, Tallinn (kontor)
E-mail:
Koduleht:
lavastus-pic

Vaba Lava on unikaalne teatri- ja etenduskunstide keskus. Meie igapäevaks on luua rahvusvahelisi teatriprojekte, kuhu on kaasatud loomeinimesi nii Eestist kui välismaalt.

Oleme teater, millel puudub püsiv loominguline meeskond – igaks uuslavastuseks moodustatakse uus trupp, andes eelkõige tööd vabakutselistele näitlejatele ja kunstnikele. Teatri eripäraks on kahe aasta pikkused temaatilised kuraatorprogrammid, mida juhib külaliskuraator välismaalt. Vaba Lava korraldab iga kahe aasta tagant rahvusvahelist teatrifestivali Vabaduse festival Narvas.

Aastatel 2023/2025 on Vaba Lava kuraatoriks noor Poola lavastaja Jakub Skrzywanek (1992), kelle programm “I have a dream” innustab ühiskonda unistama uutest tulevikuvisioonidest. Kuraator loodab, et inimesed jätavad oma hirmudega võitlused hetkeks kõrvale ja julgeksid taas arutleda (ning unistada!) selle üle, mida nad päriselt soovivad.

Varasemalt on Vaba Lava kuraatoriteks olnud Madis Kolk ja Oleg Lojevski (RUS), Madli Pesti ja Thomas Frank (AU), José Alfarroba ja Tristan Barani (FRA), Marius Ivaškevičius (LT) ja Harald T. Rosenstrøm (NOR).

SA Vaba Lava asutati 2010. aastal, aastatel 2014-2022 tegutses Vaba Lava teatrikeskusena Telliskivi Loomelinnakus ja alates 2018. aastast on Vaba Laval teatrimaja Narvas. Lisaks etendustele Eesti eri maakondades, on Vaba Lavale omane reisimine ja külalisetenduste andmine väljaspool kodumaad. Vaba Lava teatrijuht on Märt Meos.

Järgmised etendused