Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

Warrior/Hundi teekond läbi Punamütsikese soolestiku

Autor:
Eva Labotkin, Mai Sööt
Esietendus:
Esietendus 5. november 2014 Sõltumatu Tantsu Laval
lavastus-pic
Autorid, lavastajad ja esitajad: Mai Sööt ja Eva Labotkin
Kunstnik ja kaasautor: Eike Eplik
Liikumislahenduste konsultandid: Külli Roosna ja Kenneth Flak
Helikujundaja: Tanel V Kulla
Valguskunstnik: Kilian Ochs
Kaasprodutsent: Sõltumatu Tantsu Lava
Kestus: 60′

Soovime ennast treenida tugevaks, osavaks ja distsiplineerituks ja oma saavutusi demonstreerida tantsuetenduses. Oma tugevuse väljaselgitamiseks peame tundma oma nõrkusi, üle ei jää muud kui näidata mõlemaid. Kui väikest tegu võib pidada oluliseks võitluseks ning kust jookseb piir kangelase ja mittekangelase vahel?
Etendus on sõdalaseks saamiseks – võitlusest, eneseületamisest, enesekehtestamisest, vägivallast ja kangelaslikkusest. Kas vastasest jagu saanud sõdalane võib osutuda sama ohtlikuks, kui oli tema alistatu? Kas Punamütsike võib Hundi ära süüa? Laseme Hundi endast läbi. Sa oled see, mida sa sööd.

Mai Sööt on etenduskunstnik, õppis interdistsiplinaarseid kunste (EKA) ja maali (TKK). Lavastab ja esitab, oma töös kasutab kaasaegse tantsu, teatri, kunsti ja performance´i väljendusvahendeid. Teda huvitub inimese kohmetuse ja häbituse kombinatsioon, mis võib ärgata nii religioosses härduses kui loomalikus ellujäämisvaistus, kus viisakus kaob.

Eva Labotkin
tegeleb kontseptuaalse kunstiga ja on viimastel aastatel kasutanud peamiselt video ja performance’i vahendeid ning osalenud mitmetes ühisprojektides teiste kunstnikega. Peamiselt huvitub identiteedi, kehalisuse, võimu ja biopoliitikaga seotud teemadest kunstis. Õppinud filoloogiat ja maali (TÜ) ja interdistsiplinaarseid kunste (EKA).

Lavakujunduse teeb skulptor Eike Eplik, kelle loomingulised teemad keerlevad inimese loomaliku poole, lugude ja muinasjuttude ümber. Õppinud skulptuuri (TKK, EKA).