Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

Väike jumalanna

Autor:
Izumi Ashizawa
Lavastaja:
Izumi Ashizawa
Esietendus:
Esietendus 26. jaanuaril 2018 Eesti Draamateatri väikeses saalis
lavastus-pic
Kunstnik Kristjan Suits
Muusikajuhid Eve Neumann ja Tua Hakanpää (Soome)
Valguskunstnik Triin Suvi
Videokunstnikud Tauno Makke ja Ann Einberg
Lavastaja assistent Sylvia Köster

Osades Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakooli füüsilise teatri magistrandid Kersti Heinloo, Jaanika Tammaru (Must Kast), Martin Mill (Ugala), Tanel Saar (VAT Teater), Raho Aadla, Agur Seim, Mait Joorits ja EMTA lavakunstikooli 28. lennu tudengid Laura Kukk ning Dovydas Pabarcius. Magistrikursuse juhendaja on prof Jüri Nael.

Muusikutena teevad kaasa Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kaasaegse improvisatsiooni magistrandid Michael Sagulin (vioola, Soome), Saara Viika (tšello, Soome), Satu Tillanen (tromboon, hääleimprovisatsioon, Soome), Tua Hakanpää (hääleimprovisatsioon, Soome), Karolin Kõrre (hääleimprovisatsioon). Juhendajad EMTA nüüdismuusika ja improvisatsiooni keskuse professorid Anne-Liis Poll ja Anto Pett.

Jaapani lavastaja Izumi Ashizawa on oma teksti ja lavastuse loomiseks inspiratsiooni ammutanud paljudest allikatest. Nende hulgas on Hikari-nimeline tegelane ühest ta varasemast lavastusest, ajaloolised andmed inimohverdustest Nepaalis ja ka sealne nn elava jumalanna Kumari Devi traditsioon (alaealine tütarlaps valitakse välja ja tõstetakse jumalanna staatusesse kuni selle ajani, kui tal tekib menstruatsioon), tütarlaste rituaalne naitmine jumalatega Indias (mis tähendab laps-seksiorja staatust), Prabhat Kumar Mukhopadhyay jutustus "Jumalanna", film "Paani labürint", jaapani šintoismi animistlik elutunnetus ja Haruki Murakami maagilise realismi maailm.

Izumi Ashizawa õpetab New Yorgi ülikoolis lavastamist ja (pärimuslikku ainest kasutavat) devising-teatrit. Ta jutustab teatris lugusid füüsilise eneseväljenduse, nukkude ja esemete abil. Tema õpetus põhineb jaapani füüsiliste etenduskunstide liikumistehnikal.