Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

Sõda ja rahu

Teater:
Autor:
Jakub Skrzywanek
Lavastaja:
Jakub Skrzywanek
Esietendus:
13. oktoobril 2023 Rävala 8 konverentsisaalis
lavastus-pic

Autor-lavastaja Jakub Skrzywanek (POL)
Dramaturg Emily Reilly (IRL)
Koreograaf Agnieszka Kryst (POL)
Helikunstnik Markus Robam
Valguskujundaja Raimond Danilov
Videokunstnik Laura Romanova
Kunstnik ja etenduse juht Berta Kelder
Produtsent Katarina Tomps
Laval Loviise Kapper, Liis Lindmaa, Reimo Sagor (Teater Vanemuine) ja Karl Edgar Tammi

Sõda, mida me ei tahtnud, kuid milleks olime valmistunud

Kas sõda on võimalik ette kujutada? Milline on üks erioperatsioon või rahumissioon? Kahe rahva vastuolu või kahe inimese vaheline konflikt? Või on sõda hoopis miljoni inimese pagulus?

Aktiivse sõjategevuse tõttu Ukrainas on sõjahirm kasvanud terves Euroopas. Vaba Lava uuslavastus uurib sõjakuritegude tagajärgi ja tahab leida lahendusi olemasolevatele situatsioonidele. Maailmasõjad kui ka missioonid välisriikides on ühiskonda paisanud palju post-traumaatilise stressihäirega inimesi. Kas see stsenaarium kordub Ukraina rindelt naasevate võitlejatega?

Lavastus "Sõda ja rahu" põhineb osaliselt trupi ühisloomel, kuid peamiselt intervjuudel Eesti sõjaveteranidega – nii nendega, kes on teeninud Nõukogude armees kui missioonidel taasiseseisvunud Eesti eest.

Lavastaja Jakub Skrzywanek huvitub inimestevahelistest suhetest sõja ajal ja pärast sõda. Ta ei otsi kangelasi või ohvreid, vaid päris ausaid lugusid, mis annaksid meile, publikule, arusaama, millised on inimeste mõtted ja tunded, kes on olnud sõjalises situatsioonis. Soov on mõista neid, kes on tagasi tulles relva kappi pannud ja naasnud "tavapärasesse ellu". Kas seda elu on võimalik ette kujutada?

Lavastus “Sõda ja rahu. Sõda, mida me ei tahtnud, kuid milleks olime valmistunud” on järg Jakub Skrzywanek´i 2023. aasta juunikuus esietendunud lavastusele "Kuritöö ja karistus. Venelaste kuritööd, mida me ei mõista"

Järgmised etendused

04

mai

19:00

etendus

Haapsalu Kultuurikeskus