Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

Kas sa etendad iseennast?

Teater:
Kanuti Gildi SAAL, Tallinna Kunstihoone
Autor:
Siim Tõniste, Üüve-Lydia Toompere
Lavastaja:
Siim Tõniste, Üüve-Lydia Toompere
Märksõnad:
suvelavastus
Esietendus:
11. juunil 2022 Tallinna Kunstihoones
lavastus-pic

Tallinna Kunstihoones näeb sel aastal uuenduslikku sotsiaalset kestvuslavastust, mille sisu sünnib 12 tunni vältel kohapeal. Üheks enneolematuks tervikuks põimuvad publiku küsimused, päevakajalised sündmused, neile reageeriv tippkoreograafide esitus ja hea muusika. Lavastus valmib Tallinna Kunstihoone ja Kanuti Gildi SAALi koostööna.

Siim Tõniste ja Üüve-Lydia Toompere kestvuslavastuse "Kas sa etendad iseennast?" käivitav jõud on dialoog: pealtvaatajad saavad etendajalt küsida ükskõik mida. Küsida võib tõepoolest kõike!

Keskpäevast südaööni toimuvas lavastuses vastutavad etenduskogemuse eest võrdselt nii etendajad kui ka publik. Osalejate ja etendajate dialoogi kulg on ennustamatu, kuid samal ajal võrdselt kõigi juhtida. Igaüks saab ringi keskele astuda ja end etendaja olukorda asetada, kusjuures etendajale jääb alati võimalus mitte vastata. Tema liikumine on nähtav kommentaar ja ilming sellest, kuidas küsimused talle mõjuvad. Selles sotsiaalse koreograafia projektis põimuvad individuaalsetesse ja kollektiivsetesse käitumismustritesse ühes ruumis viibivate inimeste suhted: otsused, kõhklused, teod ja tegematajätmised.

Peale Tõniste, Toompere ja külastajate võtavad projektist osa DJ-d Laura Sinimäe, Katja Adrikova, Harli Jaanimägi, Kevin Park, kes lavastuse vältel tekkivale helikeskkonnale ja selles toimuvale dialoogile oma mõjutused lisavad.

Siim Tõniste ja Üüve-Lydia Toompere on vabakutselised etenduskunstnikud, lavastajad ning koreograafid. Nende looming põhineb kogukondlikel uurimustel ja dokumentaalsetel materjalidel. Viimased koostööd on sotsiaalse koreograafia ja osalusteatri lavastus "supersocial" (augustis 2020, Kanuti Gildi SAALi kaasprodukstioon) ja sel aastal Paide teatris esietendunud "Teine asi", mis vaatles kogukonda läbi igapäevaste esemete ning mille raames avas uksed Paide Rahva Muuseum. Valle-Sten Maiste nimetab Toompere ja Tõniste lavastust "supersocial" 2020. teatriaasta üheks tähelepanuväärsemaks lavastuseks ning nende lähenemist ainesele ja selleks valitud vormi uudseks, mis ei toetu üldteada mustritele. Sügisel 2020 võitsid nad festivali "Fast Forward – Europäisches Festival für junge Regie" residentuuripreemia.

Diskorid:

Laura Sinimäe
Laura on hetkel Viljandis resideeruv ning TÜVKA-s õppiv andekas helidisainer. Sündmustesarja Tantsu6htu ning Warm Pusher orgunnija ning dj. Selektorina on Laura vabameelne, (žanri)piiridest mitte lugupidav, eksperimentaalne, tihtipeale ekstaatiline, sooja kõlaga. Laura naudib laia stereopilti, kuivasid trumme, korpulentseid bassiliine ning dünaamilist mixi.

Seotud: Warm Pusher, Tantsu6htu

Katja Adrikova
Katja mängulised etteasted on sulandunud tumedatest, hüpnootilistest ja hüplikest, dub-rütmidest, mis on segatud emotsioonidega. Tema DJ karjäär sai alguse aastal 2009 ning teda on mõjutanud ja inspireerinud industrial-techno ja muud tantsumuusika žanrid. Ta võõrustab igakuist Interneti-raadio podcasti IDA Raadios Personal Space, mis tema enda sõnadega - "... on juhuslike lainete võlu!"

Seotud: IDA Raadio, Personal Space

Harli Jaanimägi
Harli ehk “Laurel” on sellist tüüpi selektor, kelle repertuaarist võib leida märulist nõretava phonki ja hip hopi mõjutustega bassiseid teoseid, kuid kõige mugavamalt tunneb ta end breakbeat ja uinutava electro lainetel, mida saadavad tihti eelistatavalt mahatoonitud võnked. Produtseerimdes tabab end tihti melanhoolsemate helide meelevallast. Üldiselt on ta seotud piisaval hulgal laenatud elementidega, et kõikuda seal žanripiiride vahel.

Seotud: Smoke Break, IDA Raadio

Kevin Park
Eksperimentalist ja seikleja. Niimoodi võib kirjeldada Kevini muusikalist käekirja. Kord metsik ja kaootiline, kuid omamoodi rahustava alatooniga, teine kord selgejooneline ja kalkuleeritud, kombates heliliste dimensioonide erinevates nurkades. Võtmesõnadeks nostalgiline trummide hullus.

Seotud: Raadio 2 Parkla; Balti Jaam, Warm Pusher

Etendus kestab 12 tundi. Pileteid saab soetada 60-minutiliste külastuskordade kaupa, ostes ühe või mitu külastuskorda korraga. Sissepääs alates keskpäevast igal täis- ja pooltunnil, näituseruumis viibib korraga kindel arv osalejaid. Täpsem info saadetakse pärast piletiostu e-posti teel.