Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

SAAL Biennaal '23:"DOOM"

Teater:
Saal Biennaal | Kanuti Gildi SAAL
Autor:
Colin Self, Teresa Vittucci
Lavastaja:
Colin Self, Teresa Vittucci
Märksõnad:
SAAL Biennaal 2023
Esietendus:
29. juulil 2021 Arsenic Lausannes
lavastus-pic

Koreograafia, esitus Teresa Vittucci
Kompositsioon, esitus Colin Self
Lava Anna Wohlgemuth
Valgus Thomas Giger
Tehnilised lahendused Anahí Pérez, Marek Lamprecht
Dramaturgiline nõu Benjamin Egger
Dramaturgiline tugi Marc Streit, Tanzhaus Zürich
Produktsiooni juhtimine Diana Paiva
Administratsioon Karin Erdmann
Produktsioon OH DEAR! Zürich, OH DEAR productions Wien
Kaasproduktsioon Tanzhaus Zürich, Arsenic Lausanne, Théâtre St Gervais Genève, Sophiensæle Berlin, WUK Wien, Dampfzentrale Bern, Art Stations Foundation CH/ Muzeum Susch
Toetus Stadt Zürich Kultur, Fachstelle Kultur Kanton Zürich, Pro Helvetia Schweizerische Kulturstiftung, Migros Kulturprozent, Stiftung Ernst Göhner, Stadt Wien Kultur
Eriline tänu Theater Neumarkt

„DOOM“ („HUKK“) on teine osa Teresa Vittucci haavatavuse ülistuseks loodud triloogiast. Vittucci uurib koos helilooja ja etenduskunstniku Colin Selfiga kreeka mütoloogias ning Esimeses Moosese raamatus kirjeldatud naisekujude, Eeva ja Pandora loomise lätteid. Eeva ja Pandora, kelle lood hoiatavad inimesi tänapäevalgi naiste liigsuurte teadmiste eest, on suunanud (bioloogiliste) naiste rolli kristlikke, judaistlikke ja islamistlikke õpetusi järgivates ühiskondades. Lavastus keskendub nendele kahele naisele, nende sarnasele saatusele ning lugude vastuvõtule ja narratiivile kriitilisest kväärfeministlikust perspektiivist.

Poeetiline lähenemine viib Vittucci ja Selfi teadvustamata teadmuse voogudesse. Kellele teeb kahju kui naiste uudishimu sirutab patriarhaalsete struktuuride poole? Millised on riskid, kui neile otsustatakse avasilmi vastu astuda?

Teresa Vittucci (1985 Viin / Zürich) on õppinud Viini konservatooriumis, The Ailey Schoolis, Eksperimentaalse Tantsu Akadeemias (SEAD) ja Berne'i Kunstiülikoolis, kus ta on omandanud magistrikraadi erialal nimega “teater laiendatud väljal”. Ta tegutseb kaasaegse tantsu ja etenduskunstide valdkonnas ning uurib popkultuuri, ajalugu ja religiooni feministlikust ja kväärist perspektiivist.

Peamiselt töötab ta üksinda, kuid aeg-ajalt kellegagi koostöös. Ta on koostööd teinud järgmiste kunstnikega: Simone Aughterlony, Nils A. Lange, MJ Wolf, Michael Turinsky and Colin Self. Teresa elab Zürichis ja võitis 2019. aastal oma soololavastuse “HATE ME, TENDER” eest Šveitsi tantsuauhinna.

Colin Self (1987 Oregon / Berliin) loob muusikat, performance'eid ning keskkondi, mis avardavad teadvust ja liiguvad binaarsuse piiridest väljapoole ning eksperimenteerivad taju ja kommunikatsiooni piiridega. Ta töötab väga erinevates valdkondades tegutsevate kogukondadega ning kasutab materiaalseid ja mittemateriaalseid vahendeid, sh häält, keha ja arvutit, et alternatiivseid maailmu kujutleda. Self teeb tihedat koostööd kunstnikega nagu Holly Herndon, Martine Syms, Planningtorock ja Geo Wyeth. Tema kõige hiljutisemad tööd on “THE WORLD TO COME”, mille ta lõi 2020. aastal Berliini riigiorkestrile, ning “TIP THE IVY” ehk pool-lavastustlik ooper, mis esietendus 2022. aasta veebruaris Grazis.

Kestus: 55'
Inglise keeles
Esineb alastust