Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

SAAL Biennaal '23: “CREATURE”

Teater:
Saal Biennaal | Kanuti Gildi SAAL
Autor:
Ben J. Riepe
Lavastaja:
Ben J. Riepe
Märksõnad:
SAAL Biennaal 2023
Esietendus:
4. septembril 2020 Kunst & Denker Contemporary galeriis Düsseldorfis
lavastus-pic

Autor, koreograaf Ben J. Riepe
Etendajad Izaskun Abrego, Eray Gülay, Wendel Lima, Jolinus Pape, Paula Pau, Sudeep Kumar Puthiyaparambath, Igor Sousa, Tyshea Suggs, Leonie Türke
Koreograafi assistent Darwin Díaz
Videokunstnik Alexander Basile
Projektijuht Jessica Prestipino
Tehniline juht Philipp Zander
Tehnik Julius Kindermann
Hääletreener Carolina Rüegg
Fotod Maximilian Mann, Alexander Basile, Katharina Kemme
Koordineerija Izaskun Abrego
Manager, kommunikatsioonijuht Nassrah-Alexia Denif

"Kriiside valguses mõtleme me rohkem kui kunagi varem sellele, milliseid kogukondi ja liite tahame ja peame me moodutama nii kunstide, teaduse ja teadlaste kui inimeste ja looduse vahel. Niisiis on küsimus kogukonna moodustamisest alguspunktiks „CREATURE’ile“ ning rännakule, kuhu koos publikuga suundutakse. Ma toon siia juurde ka termini “publiku vastutus” ehk idee, mis viitab sügavamale seotusele kui sõna “osalus”, pigem suunab see üksteisega arvestamisele, kogukonda ja sellesse projekti panustamisele.“ – Ben J. Riepe

„CREATURE“ on ruumiparkuur, mis reageerib konkreetsetele olukordadele ja võimalikkustele, suhestudes iga uue toimumiskohaga täiesti erinevalt. Inimene asetub igasse ruumi erinevalt: kui loodusega hingamise kaudu seotud olend, kui düstoopiline inimese ja masina hübriid, kelle olemine kerkib esile üksnes meditsiinilise mälu kaudu, kui kognitiivne, iseenesest teadlik ja ühiskondlik olend, kes on võimeline teistega suhestuma rituaali kogukonda loova mõju kaudu.

Ben J. Riepe (1979) on koreograaf, kunstnik ja interdistsiplinaarse ja koostööl põhineva kontseptuaalse tööruumi FREIRAUM looja, mis on mõeldud kunsti ja teaduse kureerimata koostööpotentsiaali otsimiseks. Riepe õppis Folkwang Hochschules koreograafiat ja tantsu ning lähtus muuhulgas Pina Bauschi ja V.A. Wölfli traditsioonist. 2008. aastast on ta tegelenud originaalloominguga, mis ühendab tantsu mitmete erinevate distsipliinidega. Ta on pälvinud mitmeid auhindu ning tema performance'eid ja digitaalseid teoseid on näidatud üle kogu maailma – sageli koostöös Goethe Instituudi või valdkonna teiste organisatsioonidega.

„CREATURE“ loodi ooperi „GESCHÖPFE“ proovide käigus, seda toetavad Põhja-Reini-Westfaali liidumaa kultuuri- ja teadusministeerium, Düsseldorfi kultuuriamet, Kunststiftung NRW, föderaalvalitsuse kultuuri- ja meediakomisoni rahastatavad fondid Darstellende Künste ja BTHVN 2020, Põhja-Reini-Westfaali liidumaa, Bonni linn ja Rein-Siegi omavalitsus. Wuppertalis esitletud „CREATURE'i“ uusversioon loodi koostöös Tanztheater Wuppertal Pina Bauschiga Wuppertali kultuuriameti kutsel. „CREATURE'i“ filmiversiooni valmimist toetasid tanz nrw 21 ja iDAS NRW. Ben J. Riepet esindab galerii Kunst & Denker Contemporary.

Kestus: 60'
Inglise keeles