Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

Baltoscandal 2016: Night of the Moles (Welcome to Caveland!)

Teater:
Autor:
Philippe Quesne
Lavastaja:
Philippe Quesne
Esietendus:
Esietendus 6. mail 2016 Kunstenfestivaldesartsi raames Brüsselis
lavastus-pic
Lavastus Night of the Moles (Welcome to Caveland!) pakub publikule võimaluse saada osa allegoorilisest maailmast. Maailmast, mida asustab hiigelmuttide perekond ja kust leiab teisi maa-alusesse universumisse kuuluvaid olendeid. Tegu on fantastilise looma-allegooriaga. See maa-alune reis kätkeb endas „ökosoofilist“ sõnumit; see on lavastus, kus inimlikule vaatepunktile on vastukaaluks asetatud anorgaaniline ja loomne, elav ja mineraalne.

Quesne’i värskeimas lavastuses võib näha Swamp Club’i saaga järge, kus ohustatud kultuurikeskus koliti maa alla; ruumi, mis meenutab nii eelajaloolist grotti, tuumavarjendit kui ka Platoni koobast.

Sarnaselt ulmekirjanduse suurteostega, muudab Welcome to Caveland! teatri utoopiliseks eluruumiks, kus une nägemist ja teadvuse virgumist ei ole võimalik üksteisest eristada; lavastus püüab taasleida kollektiivse poeetilise kujutlusvõime sügavaid juuri, mis on mähitud filosoofilisse müüti.

---

Philippe Quesne (s. 1970) õppis kujutavat kunsti. Kümme aastat kujundas ta lavasid, oopereid ja näituseid. 2003. aastal lõi ta Vivarium Studio Company ja lavastas oma esimese lavastuse "La Démangeaison des ailes", mis põhines ära võtmiste ja maha kukkumiste aktidel.

Quesne jahib imepärast, tillukest ja viib äärmuseni igapäevase elu läbielamised ning inimkonna ja looduse vahelise suhte. Nagu lapsena, kui ta putukaid kogus, töötab ja uurib ta nüüd oma mikroskoobi all väikseid kogukondi. Ta kasutab lavakujundust nagu ökosüsteemi, kuhu ta lubab siseneda oma näitlejatel. Tema lavastused "La Démangeaison des ailes" (2003), "Des expériences" (2004), "D´après natuure" (2006), "L´Effet de Serge" (2007), "La Mélancolie des dragons" (2008), "Big Bang" (2010), "Swamp Club" (2013), "Next Day" (2014), moodustavad repertuaari, mis tuuritab kogu maailmas. Lisaks teatrilavastustele loob Quesne performance-id ning vaatemängulisi sekkumisi avalikes ruumides ja looduslikes kohtades. Lisaks sellele on tema installatsioone võimalik näha näitustel.

Philippe Quesne on Eestis eelnevalt üles astunud kahel korral: 2010. aasta Baltoscandalil etendus tema lavastus "Big Bang" ning 2014. aasta Augusti TantsuFestivalil "L`Effet de de Serge".

 

Idee, lavastus, lavakujundus Philippe Quesne
Laval Yvan Clédat, Jean-Charles Dumay, Léo Gobin, Sébastien Jacobs, Erwan Ha Kyoon Larcher, Thomas Suire, Gaëtan Vourc´h
Dramaturgiline koostöö Léo Gobin, Lancelot Hamelin, Ismael Jude, Smaranda Olcese
Kostüümid Corine Petitpierre, Anne Tesson (assistent)
Kunstiline ja tehniline koostöö Marc Chevillon, Yvan Clédat, Elodie Dauguet, Abigail Fowler, Thomas Laigle


Produktsioon Nanterre-Amandiers – centre dramatique national
Toetaja Fondation d´entreprise Hermès programmi „New Settings“ raames
Kaasproduktioon steirischer herbst (Austria), Kunstenfestivaldesarts (Belgia), Théâtre Vidy-Lausanne (Šveits), La Filature – Scène nationale (Prantsusmaa), Künstlerhaus Mousonturm (Saksamaa), Théâtre National de Bordeaux Aquitaine (Prantsusmaa), Kaaïtheater (Belgia), Centre d´art Le Parvis à Tarbes (Prantsusmaa).
Lavastus valmis koostöös organisatsioonidega Groupe de recherche Behavioral Objects (Samuel Bianchini koordineerimisel), l'École Nationale Supérieure d'Architecture de Paris – Malaquais AAP (Art, Architecture, Politique) Atelier Jordi Colomer "Welcome to Caveland"

Projekti kaasprodutseerib NXTSTP Euroopa Liidu Kultuuriprogrammi toetusel.

Kestus: 120min