Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

Balti Tantsu Platvorm '22: M(other)

Autor:
Ingrida Gerbutavičiūtė, Raimonda Gudavičiūtė
Lavastaja:
Raimonda Gudavičiūtė
lavastus-pic

Koreograaf, kontseptsiooni autor Raimonda Gudavičiūtė
Dramaturg, kontseptsiooni autor Ingrida Gerbutavičiūtė
Esitajad Raimonda Gudavičiūtė, Elias Haun
Lavakujundaja, animatsioonikunstnik Medilė Šiaulytytė
Muusikaline kujundaja Richard Millig
Valguskujundaja, tehniline tugi Sebastian Schackert
Videoprojektsioonid: De-Da Productions
Breiktantsu koreograaf Keven Göbel

"M(other)" ("Ema") on tantsulavastus, kus publiku ette astuvad ema ja poeg ning küsib, kuidas ühendada perekonnaelu ja karjääri, iseäranis naise elus. Raimonda Gudavičiūtė on nii hooliv ema kui ka kirglik kunstnik. Lavastus "M(other)" valgustab mõlemat rolli. Koos 8-aastase pojaga, kes toob teosesse oma mõju ja kogemused, areneb laval suhe, mis käsitleb mitmeid erinevaid emaks saamise ja olemise aspekte. Selle kaudu ilmneb emaduse väljakutsuv ja samal ajal imeline keerukus. Perekonnaloona algav narratiiv areneb kahe eksperdi empaatiliseks dialoogiks, kes mitte ainult ei vaheta teineteisega oma teadmisi breik- ja nüüdistantsust, vaid arendavad uusi vaatenurki ema ja poja, soorollide ning kunsti ja elu suhetele.

Lavakujundus koosneb pidevalt muutuvast ruumist, milles tantsijad peavad end korduvalt uuesti leidma. Nad heitlevad, jagavad ja nõuavad seda endale. Vaatamata väga isiklikule vaatenurgale käsitletakse teemat laiemast ja üldistavamast perspektiivist. Nii tulevad esile paljude emade ja nende laste hääled. Tulemuseks on emotsionaalne, põnev, aga ka kriitiline ema ja poja vaheline duett, mis püüab vastata põhiküsimustele võimalikult ausalt ja autentselt. “M(other)” on lavastus mitte ainult vanematele ja nende lastele, vaid kõigile, kes peavad elus erinevate rollidega žongleerima

Raimonda Gudavičiūtė alustas oma tantsijateed Leedus Kaunase Aura Tantsuteatris ning on üles astunud paljudel tantsufestivalidel ja teatrites nii Leedus kui ka välismaal. Ta õppis Leedu Muusika- ja Teatriakadeemias tantsu ja näitlemist, täiendas end Prantsusmaal Lyoni Konservatooriumis (Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse) ning omandas magistrikraadi kaasaegse tantsu erialal Soome Teatriakadeemias. Alates 2010. aastast tegutseb ta vabakutselise koreograafi, tantsija ja tantsuõpetajana. Raimonda õpetab nii professionaalseid tantsijaid kui ka harrastajaid Leedus, Soomes ja Saksamaal. Hiljuti on ta saanud uusi kogemusi noorte emade ja beebide tantsutundide juhendajana. 2020. aastal lõi ta koos dramaturg Ingrida Gerbutavičiūtė ja operaator Sebastian Heindorffiga lühifilmi "M(e) & M(other)", milles tantsis koos oma poja Eliasega ja on ka siinse lavastuse aluseks.

Kestus: ca 1 h

Raimonda Gudavičiūtė/Ingrida Gerbutavičiūtė lavastuse kaasprodutsendid on Künstlerhaus Mousonturm ja Hessische Staatsballett Tanzplattform Rhein-Maini osana.

Toetavad Maini-äärse Frankfurdi linna Kultuuribüroo, Hesseni Teadusministeerium, Leedu Kultuurinõukogu ja Naspa fond.

Kõigile vanuses 8+

________________________

BALTI TANTSU PLATVORM
19.–21. mail 2022 Tallinnas

Baltimaade nüüdistantsu tutvustav ülevaatefestival Balti Tantsu Platvorm toimub 19.–21. maini Tallinnas. Kolmepäevane etendusprogramm koondab rahvusvahelise žürii poolt valitud tähelepanuväärsemaid nüüdistantsukunstnikke Eestist, Lätist ja Leedust. Programmi kuuluvad ka pitching-esitlused, töötoad professionaalidele, arutelud ja õhtune festivaliklubi.