Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

Balti Tantsu Platvorm '22: Dance for an object and child

Teater:
MMLAB
Autor:
Greta Grinevičiūtė
Lavastaja:
Greta Grinevičiūtė
lavastus-pic

Koreograaf ja esitaja Greta Grinevičiūtė
Helilooja ja esitaja Agnė Matulevičiūtė
Dramaturg ja esitaja Birutė Kapustinskaitė
Esitajad Paulius Markevičius, Aldona Vilutytė
Videokunstnik Nidas Kaniušas
Helikujundaja Ignas Lungevičius
Lavakujundus ja kostüümikunstnik Rūta Kyguolytė
Valgus:kujundaja Julius Kuršis
Tehniline tugi: Vladislav Bajaznyj
Produtsent Rusnė Kregždaitė

Lavastus "Dance for an object and child" ("Tants objektile ja lapsele") on lapse saamise idee, tantsu ja loomeprotsessi suhtest, kus otsitakse tähendust ning tõepärasust, aga ka püüdlustest pidada vastu loomise ja elu igapäevasele rutiinile.

Lavastuse autorid tõstatavad küsimusi laste saamise, ootamise, ilmale toomise, aga ka nende mittesoovimise või mitte saamise vaieldamatute normide kohta. Me kõik seisame ühel või teisel moel silmitsi laste saamise küsimusega ja milline meie otsus ka poleks, tunneme sageli survet ja kohustust seda õigustada ning põhjendada.

MMLAB (Arts and Science Lab) on sõltumatu kunstilise kompaniina tegutsev professionaalne etendusasutus. 2019. aastal sai MMLAB Vilniuse linnavalitsuselt Vilniuse Linnateatri nime. MMLAB keskendub eksperimenteerimisele, uutele väljendusvormidele ja lavastusteemadele.

Koreograaf ja tantsija Greta Grinevičiūtė on üks Leedu nüüdistantsu aktiivsemaid loojaid. Alates 2016. aastast on ta Leedu Kaasaegse Tantsu Ühenduse liige. Ta teeb koostööd tantsuteater AIROS-e, Vytis Jankauskase tantsuteatri ja erinevate sõltumatute projektidega, kuid on tuntud ka interdistsiplinaarse kunstnikuna, kes teeb koostööd erinevate valdkondade loojatega. 2018. aastal pälvis ta Leedu Kaasaegse Tantsu Ühenduse poolt aasta meeldejäävaima loometöö auhinna. Ta on omandamas doktorikraadil tantsu-uuringute alal.

Toetavad: Leedu kultuurinõukogu ja Vilniuse linnavalitsus
Kestus: 90 minutit
Vanusele 16+

________________________

BALTI TANTSU PLATVORM
19.–21. mail 2022 Tallinnas

Baltimaade nüüdistantsu tutvustav ülevaatefestival Balti Tantsu Platvorm toimub 19.–21. maini Tallinnas. Kolmepäevane etendusprogramm koondab rahvusvahelise žürii poolt valitud tähelepanuväärsemaid nüüdistantsukunstnikke Eestist, Lätist ja Leedust. Programmi kuuluvad ka pitching-esitlused, töötoad professionaalidele, arutelud ja õhtune festivaliklubi.