Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

Artiumi avakuu: "Hunt" ja "Rooted with wings"

Teater:
Tero Saarinen Company
Autor:
Tero Saarinen
Lavastaja:
Tero Saarinen
lavastus-pic

Tero Saarinen Company (Soome)

Kaasaegse tantsu lavastus "Hunt" ja dokumentaalfilm "Rooted with wings"

Koreograaf Tero Saarinen
Muusika: Igor Stravinsky "Kevadpühitsus"
Valgus- ja lavakujundaja Mikki Kunttu
Multimeedia, fotod: Marita Liulia
Kostüümikunstnik Erika Turunen
Lavastaja proovides Henrikki Heikkilä

Viimsi Artiumil on erakordne võimalus esitleda Soome kaasaegse tantsu lipulaeva, Tero Saarineni Company lavastust "HZ | HUNT" Artiumi avakuu raames – 30. augustil esitleme Tero Saarineni lavastust "HUNT", samuti toimub kohtumine koreograafi Tero Saarineniga ning on võimalus näha ka dokumentaalfilmi "Rooted with wings" (režissöör Thomas Freundlich) Tero Saarineni loomingust. 1. septembril toome publikuni Tero Saarinen Company lavastuse "HZ", mille koreograafiks on Johanna Nuutinen ning lisaks toimub Maarja Nuudi kontsert "Hinged". 

Tero Saarinen Company kaksiklavastuse "HZ | HUNT" esietendus toimus 31. märtsil 2022. aastal Helsingis, vastvalminud kaasaegse tantsu keskuses Tanssin talos. Tanssin talos etendunud kaksiklavastust "HZ | HUNT" nägi sel kevadel kokku üle 4000 inimese.

"Hunt" autoriks ja lavastajaks on soome rahvusvaheliselt tuntuim koreograaf ja tantsija Tero Saarinen. Igor Stravinski balletist "Kevadpühitsus" inspireeritud "Hunt" esietendus 2002. aastal Veneetsia Biennaali tellimusel. Nii kriitikute kui ka publiku poolt kõrgelthinnatud lavastust on esitatud kokku 83 linnas ja 32 riigis. 2022. aastal valmis ikooniliseks saanud lavastusest uusversioon - seekord on laval tantsijad Auri Ahola ja Atte Kilpinen. Etendusele "HUNT" järgneb kohtumine maineka koreograafi Tero Saarineniga ning linastub dokumentaalfilm "Rooted with wings" (režissöör Thomas Freundlich) tema loomingust.

Tero Saarinen Company loodi 1996. aastal tantsija ning koreograaf Tero Saarineni poolt. Trupi repertuaar koosneb peamiselt Saarineni töödest. Helsingis baseeruv trupp on soome kultuuri peamine ekspordiartikkel, kes on esinenud kaugelt üle neljakümnes riigis. Lisaks viib kompanii läbi arvukaid rahvusvahelisi õppeprogramme ja töötubasid ning loob pidevalt koreograafiat maailma juhtivatele tantsuorganisatsioonidele. Seega valmivad Tero Saarinen Kompanii lavastused põhiliselt rahvusvaheliste kaasproduktsioonidena.

Tero Saarinen on soome tantsija ja koreograaf, kes on pälvinud mõlemas rollis arvukalt olulisi auhindu nii Soomes kui välismaal. Saarinen on loonud ainuüksi Tero Saarinen Company jaoks kokku 17 originaalteost, kusjuures peab rõhutama, et just lavastus "HUNT" on pälvinud erakordset rahvusvahelist tähelepanu.

Tegemist on Viimsi Artiumi avakuu programmi sündmusega. Tutvu kogu kavaga siin: www.viimsiartium.ee/programm