Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

TÜ VKA visuaaltehnoloogia õppekava 25. juubeliaastat tähistatakse konverentsiga

18.03.2016 10:15

Teisipäeval, 22. märtsil toimub Ugala Black Boxis TÜ Viljandi kultuuriakadeemia teatrikunsti visuaaltehnoloogia õppekava
25. juubeliaastale pühendatud konverents.

1991. aastal võeti Viljandi Kultuurikolledžisse õppima esimesed üliõpilased dekoraator-butafoori erialale ja seda hetke võib pidada visuaaltehnoloogia õppekava alguseks. 25 aasta jooksul on õppekava mobiilselt arenenud ning püüdnud sammu pidada ümbritseva keskkonna muutustega, see ühendab ja seob unikaalsel moel loovuse ning tehnilised oskused. Teatrite loovtehnilised töötajad on tänapäeval võimelised, lisaks kunstniku mõtete teostamisele, lavastuse loomeprotsessis partneritena kaasa rääkima ja panustama nii tehniliste oskuste kui sisuliste teadmistega.

Tänaseks on õppekaval neli spetsialiseerumissuunda: butafoor-dekoraator, lavastuskorraldaja, valguskujundaja ja etenduskunstide multimeediaspetsialist. Loov-tehniliste erialade põimumine ja igapäevane koostöö lavastajate, koreograafide, näitlejate ja tantsijatega loob üliõpilastele parimad tingimused erialaste oskuste omandamiseks ning on mudel keskkonnast, kus nad pärast kooli ennast teostama asuvad.

„Üle viiekümne aasta teatris lavastajana töötamist on mind veennud selles, et üksi ei tee lavastaja midagi ära. Ainult kolleege kaasates ja oma liitlasteks tehes võib midagi saavutada. Lavastusprotsess ei alga mitte osatäitjate ja kangelannade leidmisest, vaid kunstnikust, heliloojast, valguskujundajast, läbi kellede jõuab lavastaja idee realiseerimine valgustajate, multimeedikute, lavastuskorraldajate ja dekoraator-butafoorideni,“ ütleb lavastaja ja teatrite loov-tehniliste erialade töötajate koolitamise kõrghariduse tasemel algataja Kalju Komissarov.
„Lavastuse väljatoomine on meeskonnatöö ja selle kogemuse saavad kõik Viljandi kultuuriakadeemia teatrikunsti visuaaltehnoloogia üliõpilased lisaks teoreetilistele teadmistele ja praktilistele oskustele ellu kaasa,“ lisab ta.

Konverents annab võimaluse uurida visuaaltehnoloogiat erinevate valdkondade vaatenurgast. Avakõne peab Kalju Komissarov, ettekannetega esinevad kunstiteadlane Eha Komissarov, meediateoreetik Raivo Kelomees, Vanemuise teatrijuht Toomas Peterson, TÜ õppeprorektor Mart Noorma ja visuaaltehnoloogia eriala üliõpilased. Konverentsi modereerib Heigo Teder (Ugala).

Pärast ettekandeid on võimalus minna ekskursioonile TÜ Viljandi kultuuriakadeemia õppehoonesse Vilma (Turu 7, Viljandi), kus asuvad dekoraator-butafooride ja rahvusliku käsitöö osakonna töökojad ning multimeediakeskus. Õhtu lõpetab pidu kultuuriklubis Wimka.

Konverentsi ajakavaga tutvuda ja registreeruda 18.märtsini saab siin: 
http://www.kultuur.ut.ee/et/etenduskunst/sundmused 


Lisainfo:
Viivika Melts
Kommunikatsiooni- ja turundusspetsialist
TÜ Viljandi kultuuriakadeemia
5564 1999
viivika.melts@ut.ee