Tsirkusestuudiol Folie täitub sel aastal 15 tegutsemisaastat
06.01.2015 12:10
Tillukesest stuudiost on kasvanud rahvusvaheliselt tunnustatud kaasaegse tsirkuse organisatsioon. Stuudio asutaja ja juhi Terje Bernadi suur unistus on olnud arendada Eestis kaasaegset tsirkust. 2014. aasta lõpuks sai registreeritud Folie ja AD Productionsi eestvedamisel Eesti Kaasaegse Tsirkuse Arenduskeskus MTÜ, mille üheks ülesandeks on koondada olemasolevat kogukonda ning aktiveerida tsirkusetegevust. Folie viimaste aastate tegevusest saab ülevaate Facebookist.
Alanud aastal planeeritakse “Folie 15” raames mitmeid koolitusi, 2 uuslavastust, osalemist mitmel rahvusvahelisel festivalil. Täpne ajakava selgub lähiajal. Kindlasti osaletakse ka 2015. aasta aprillis toimuval Eesti Tsirkuse Festivalil.
Tsirkusestuudio Folie 15 tegutsemisaastaks on Foliest saanud Eestis ainus tsirkuse õppekavaga huvikool lastele ja täiskasvanutele. Folies õpib üle 100 õpilase, õpetab 10 treenerit nii Eestist kui välismaalt, praktikal on rahvusvahelised vabatahtlikud. Noori oodatakse stuudiosse õpetama, oma oskusi edasi andma ning artistina esinema niipalju kui see võimalik on.
Kui Tsirkusestuudio Folie aastal 2000 tegevust alustas, oli Terje Bernadt kindel, et tahab tegutseda just kaasagese tsirkuse žanris – luua lavastusi ning selleks kasvatada ja treenida artiste. Stuudio nimi Folie (tõlkes meeletu) – kõlalt kaunis ja prantsusepärane, sisult üsna pöörane. Kuidas kogu lugu täpsemalt alguse sai ning millised arengud on toimunud, saab lugeda artiklist www.tsirkus.ee kodulehelt.
Sellel kevadel naasevad tsirkuse kõrgkoolidest esimesed Folie õpilased Lizeth Valme ja Grete Gross, kes on omandanud kolme aasta jooksul tsirkuseartisti õhuakrobaadi elukutse Lahti Tsirkusekoolis Soomes. 9., 10., ja 11. jaanuaril 2015 on võimalik näha Lahti tsirkusekooli 17 õpilase lõputöid Helsingis, Kaapelitehdases.
Rohkem infot: https://www.facebook.com/events/1510399402574901/
Folie õpilastest asus septembris õppima Lahti Tsirkusekooli ka Ireen Peegel. Tema valis oma erialaks trapetsi ning kätelseisu kõrvale ka roue Cyr’i (Daniel Cyr’i järgi nimetatud suur rõngas). Põnevaid väljakutseid Eestis on kogenud ka Elyca Edovald ja Maria Kaljula, kes teevad kaasa 2015 jaanuaris esietendunud Rahvusooper Estonia lavastatud Imre Kálmáni operetis “Tsirkuseprintsess”.
Folie on kutsutud osalema kümnetele rahvusvahelistele festivalidele ning kool on Euroopas noortetsirkuste hulgas väga teada, tuntud ja hinnatud. Folie on mitmete professionaalidele või huvikoolidele suunatud võrgustiku liige: Fresh Arts Coalition Europe, Network International Circus Exchange, Nordic-Baltic Collaboration.
Tsirkusestuudo Folie tänab kõiki oma koostööpartnereid, toetajaid ning soovib kõikidele head uut aastat! Seekord siis muusika-aastat! Ja miks mitte, sest elus muusika on kaasaegse tsirkuse lavastuste orgaaniline osa.
Rohkem infot:
Terje Bernadt
+372 56 629 702,
folie@tsirkus.ee
www.tsirkus.ee