Ulmeline aruteluõhtu “Solarise needus”
26.05.2014 12:12
Von Krahli Akadeemia ja Alkeemia Akadeemia esitlevad:
teisipäeval, 27. mail kell 18 Von Krahlis toimub aruteluõhtu ja Raadio 2 saate “Hallo, Kosmos!” avalik salvestus, et lahti harutada, milles peitub “Solarise needus”.
teisipäeval, 27. mail kell 18 Von Krahlis toimub aruteluõhtu ja Raadio 2 saate “Hallo, Kosmos!” avalik salvestus, et lahti harutada, milles peitub “Solarise needus”.
Kultusromaani “Solaris” ainetel loodud lavastuse lavale jõudmise eel võtavad vestlusringide külalised legendaarse ulmekirjaniku Stanislav Lemi jälgedes sammudes vaatluse alla inimese kontaktipüüde endast erineva eluvormiga, aga selle kaudu samuti iseendaga.
SIIM VESKIMEES, ulmekirjanikIGOR VOLKE, ufoloog
KRISTJAN PORT, futurist
SAALE KAREDA, transdistsiplinaarne uurija
ARKO OLESK, teadusajakirjanik
Ulmelaeva pilootideks on Ingrid Peek ja Taavi Eelmaa.
“Universumis leidub planeet, mis suudab täita kõige salajasemaid soove. Mingil põhjusel ei suuda see planeet, nimega Solaris, vahet teha allasurutud hirmude ja hoolikalt peidetud unistuste vahel. Solaris on saatana viimane kiusatus, kannatustest puruks rebitud inimhinge viimane proovilepanek, sinu kõige halastamatum peegelpilt terves universumis,” kirjeldab dramaturg TAAVI EELMAA 7. juunil Noblessneris esietenduvat Von Krahli hooaja pompöösseimat lavastust “Solarise needus”.
SIIM VESKIMEES on tuntud ulmekirjanik, kelle kirjanikutee algas 1999. aastal ulmeajakirjast Algernon ning alates sellest ajast on ta avaldanud mitmeid romaane, lühiromaane ja jutte, ta on ka Eesti Kirjanike Liidu liige. Stiililiselt end peamiselt hard science fictioni valda paigutava kirjaniku loomingus ilmneb ka fantasy elemente. Tema sulest on ilmunud näiteks raamatud “Kuu ordu”, “Pilvelinnuste ajastu langus”, “Sümfoonia katkenud keelele”, “Keskpäevapimedus”, “Poolel teel” ja mitmed muud teosed. http://www.veskimees.eu/
IGOR VOLKE on ufoloog ja anomaalsete keskkonnanähtuste uurija. Tänaseks on ta kodumaist paranormaalset põldu kündnud üle nelja dekaadi ning valdab ilmselt valdkonnast kõige täielikumat ülevaadet. Kunagise AKRAKi esindajana teab ta täpselt, millal on tegemist ulme ja millal olmega. Omaaegsed parimad palad on ta koondanud ka kaante vahele – temalt on ilmunud kaks raamatut, “UFO-raamat” ja “Ufopäevikud”. Transmodernistliku maailmavaate esindaja hoiab oma teravat silma peal ka ühiskonnas toimuvatel nähtustel.
KRISTJAN PORT on Raadio 2 populaarse tehnoloogiakommentaari Portaal autor. Futuroloogias ning ühindkondlikes tehnoloogilistes ja sotsiaalsetes trendides end kodus tundev särav mõtleja oskab analüütilist vaatenurka võtta, arvestades nii inimese sisemisi kui väliseid ja globaalseid sfääre. Inimkonna tulevikuvisioone jälgiva mehe päevatööks on Tallinna Ülikooli Terviseteaduste ja Spordi Instituudi ning multidistsiplinaarse uurimisinstituudi Curonia Research arendus- ja teadustöö juhtimine.
SAALE KAREDA on muusikateadlane ja –esseist, kes kasutab transdistsiplinaarset uurimismeetodit. Lisaks on ta keskendunud transformatsiooniprotsessidele, aitamaks ühiskonnal liikuda integraal-holistlikusse paradigmasse. Töötanud ajakirjas Teater. Muusika. Kino muusikatoimetajana, seejärel õppinud ja töötanud 13 aastat saksakeelses kultuuriruumis, praegu taas Eestis ja vabakutseline. Oma ülesannet tunnetab ta maailmas sillaehitajana akadeemilise ja metafüüsilise maailma vahel.
ARKO OLESK on andekas teadusajakirjanik, kelle jaoks on tuttav ka täna veel ulmelisena tunduva tulevikuteaduse suunad – Michio Kaku menuki “Tulevikufüüsika” tõlkijana teab ta, et tänane ulme on homne argipäev, küsimus on vaid ajas. Inglise maineka Imperial College magistrikraadiga mees on lisaks ka auhindadega pärjatud tippmälumängur, kelle nutikad küsimused panevad Kuldvillaku vaatajad aju ragistama ning oma igapäevast leiba teenib ta Tallinna Ülikooli teadus- ja innovatsiooni kommunikatsiooni keskuse juhina.
Sündmus saab teoks kolme jõu toel: Von Krahli Akadeemia peamine eesmärk on saada targemaks ning õppida paremini tundma maailma, milles elame. Alkeemia Akadeemia on eluülikooli täiendõpet pakkuv sündmustesari, mida salvestab ilmavaadete äärealadel seiklev ning sise- ja väliskosmilisi müsteeriume uuriv Raadio 2 saade “Hallo, Kosmos!”.
Von Krahli teatri “Solarise needus” esietendub 7. juunil 2014 Noblessneri kvartalis, Jahtklubi II-korrusel ning kavas on vaid kümme etendust. Müstilisi sündmusi Solarise jaamas elavad läbi näitlejad Mari Abel, Taavi Eelmaa, Tõnis Niinemets ja Ivo Reinok. Elektromagnetlainete vahendusel ühendub nendega ka vanameister Andres Ots. Lavastajaks on Marianne Kõrver, dramaturg Taavi Eelmaa.