Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum näitab filmi Ants Eskolast

22.10.2008 16:20

Alates kolmapäevast, 22. oktoobrist on Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi videosalongis võimalus vaadata vastvalminud dokumentaalfilmi „Ants Eskola: Olla või mitte olla.“ Film esilinastus 18. septembril 2008 kinos Sõprus. Filmi režissöör, produtsent ja stsenarist on näitleja Ants Eskola lapselaps Kristjan Paul Virve.  

Filmi esilinastuse järgselt on inimestel olnud suur huvi seda veel näha. Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi hubases videosalongis saab huviline vaadata filmi omale sobival ajal (kolmapäevast laupäevani kell 10.00-18.00). Soovitav on eelnevalt aeg registreerida tel. 64 46 407. Videosalong mahutab kuni 6 inimest. Filmi pikkus on 96 minutit ja pileti hind on 50.-. Muuseum pakub filmi vaatamise võimalust 2009. aasta teatrikuu (märtsi) lõpuni.  

Ants Eskola 100. sünniaastapäeva puhul valminud näitust „Vabana tunnen end, kui seisan publiku ees“ saab vaadata alates 14. oktoobrist kuu jooksul Haabersti Sotsiaalkeskuses. Valminud on ka samanimeline näitusekataloog, mis koosneb kahest olulisest alajaotusest: Ants Eskola elu ja näitlejatee ning kunstiosa. Näituse ja trükise koostas Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum. 
 
Samuti on Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi väiketrükiste sarja raamatud Härra Ants“ ja „Sõber Hugo“ seotud Ants Eskolaga. „Härra Ants“ sisaldab Ants Eskola kirju Hugo Laurile Solikamski vangilaagrist. Tundliku sulega edastatud mõtted aitavad mõista armastatud näitleja üht raskeimat eluperioodi aastatel 1941-1946. „Sõber Hugo“ sisaldab Hugo Lauri kirju Ants Eskolale. Näitleja jutustab Solikamski vangilaagris viibivale sõbrale olukorrast Eestis ning eelkõige Estonia teatri segasest perioodist 1940. aastate keskel, mil tegutseti kino „Gloria“ ruumides ning oodati kannatamatult pommitatud „Estonia“ hoone taastamist.   Trükised on müügil Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis.