"nothing’s for something" tähistab Avdali ja Shinozaki tagasipöördumist teatrisse. Lavastuse eesmärk on muuta elu peidetud hetked nähtavaks ja tuua välja nähtava maailma taga peituv reaalsus.Nende inspiratsiooniallikateks olid Paul Klee, kes maalis tantsides, vormi- ja metoodikaperfektsionist Rainer Maria Rilke ning igapäevaelu lugude meister Georges Perec. Lavastuses "nothing’s for something" pöörduvad Avdal ja Shinozaki tagasi oma juurte juurde ja lasevad oma lavaprojektide kogemusel sellesse projekti tungida.
"nothing’s for something" on töö neljale tantsijale reaalaja muusika ja heli manipulatsioonidega ning joonistamisega. Siin põimuvad omavahel loomulikul moel nii tantsijad, visuaalsed lahendused, heli kui ka teater ise.
2002. aastal esines Heine Avdal esmakordselt Eestis Kanuti Gildi SAALis minifestivalil Nu Norden koos Christoph De Boeck'iga. 2011. aastal osales ta koos Shinozakiga NU Performance festivalil. Samuti on ta olnud residentuuris Kanuti Gildi SAALis.
Keel ei ole takistuseks.
NB! 18. augustil kell 16.00 Kanuti Gildi SAALis toimub vestlus Heine Avdali ja Yukiko Shinozakiga ning Trajal Harrelliga. Vestlust viivad läbi Priit Raud ja Iiris Viirpalu (inglise keeles).
***
Heine Avdal õppis Norras Oslo riiklikus kunstikolledžis ning Brüsselis P.A.R.T.S. tantsukoolis tantsu, koreograafiat ja videokunsti. Ta on töötanud etenduskunstnikuna mitmes Norra tantsuasutuses. Aastatel 1997 kuni 2001 töötas ta Meg Stuarti kollektiivis Damaged Goods ning tegi koostööd Gary Hilli, Ann Hamiltoni ja Stefan Pucheriga. 2000. aastast alustas ta on koostööd Yukiko Shinozakiga.
Oma viimastes projektides on ta keskendunud peamiselt ruumile. Teda huvitab, kuidas mõjutavad ruumipiirangud meie taju ja liikumist privaatses ja avalikus ruumis. Ta vaatleb ruumielementide ootamatuid kohtumisi, kui inimeste kindlakskujunenud ootusi ruumi piirangutest pisut nihutada või muuta. Seejuures jälgib Avdal ka seda, kuidas kasutatakse tehnoloogiat inimkehast ja tavapärasest ümbrusest arusaamisele uute tähenduste leidmiseks. Ta vaatleb hägusat piiri kunstliku ja loomuliku vahel, tuues olukordadesse tehnoloogiaid viisil, et see muutub mingis mõttes inimlikuks.
Viimase 13 aasta jooksul on ta koos Yukiko Shinozakiga loonud üle 15 projekti ning tuuritanud nendega üle maailma.
Yukiko Shinozaki tööd keskenduvad inimkeha sisemisele keerukusele ja vastuoludele. Muutumisprotsessil on tema töödes oluline roll: kergete teisenduste ja muudatuste tõttu saavad tuttavad liigutused tasapisi tundmatuks olukorraks/ maastikuks. Oma töös peab ta väga oluliseks koostööd teiste kunstnikega ja oma lavastustes taotleb ta teadlikult juhuslikkust, mis saab tekkida siis, kui tehakse midagi teistega koos või pannakse end uutesse olukordadesse. Tööd teeb ta eelkõige intuitsioonipõhiselt ja teda lummab kujutlusvõime piiritus.
Esialgu õppis Shinozaki Tokyos klassikalist balletti ja kolis seejärel USA-sse. Seal õppis ta Portlandi ülikoolis kaasaegset tantsu ja psühholoogiat. Pärast lõpetamist elas ta New Yorgis ning töötas vabakutselise tantsijana ja esitas erinevates paikades oma soolotöid. 1997. aastal kolis ta Brüsselisse, kus töötas Meg Stuarti / Damaged Goodsi juures kuni 2001. aastani.
***
Idee ja teostus: Heine Avdal, Yukiko Shinozaki
Algsed loojad ja esitajad: Heine Avdal, Taka Shamoto, Yukiko Shinozaki, Oleg Soulimenko
Kaasa teevad: Ingrid Haakstad, Ondrej Vidlar
Helidisain ja elektroonika: Fabrice Moinet, Johann Loiseau
Valguslahendus ja tehniline juhtimine: Hans Meijer
Joonistamine ja graafika: Brynjar Åbel Bandlien, Christelle Fillod
Dramaturgia: Marianne Van Kerkhoven (Kaaitheater)
Loovassistent: Saori Miyazawa
Elektroonika assistent: Matthieu Virot
Tehniline tugi: Culture Crew
Muusika: Johann Strauss "The Blue Danube"
Produktsioon: fieldworks vzw, Heine Avdal
Kaasproduktsioon: Kaaitheater; APAP Network; Kunstencentrum Buda, Kortrijk; BIT-Teatergarasjen; STUK, Leuven
Kaasa aitasid: WP Zimmer, Antwerpen; Netwerk, Aalst; Vooruit, Gent; MDT, Stockholm; Black Box Teater, Oslo; Teaterhuset Avantgarden, Trondheim; INKONST, Malmö
Toetajad: Vlaamse Gemeenschap, Vlaamse Gemeenschapscommissie, Norsk Kulturråd, Fond For Lyd og Bilde, Fond for Utøvende Kunstnere
Eriline tänu: Petar Kufner, Vida Mehri, Alejandro Avila, Louise Crabbé, Carolina Goradesky, Kevin Strompers, Ghislain Knops, Kevin Knops, Didier De Munter, Carlos Rodrigues, Steve Timmermans, Anne-Catherine Kunz, Mikiko Sagawa, Sara Jansen, David Pledger – Dance Massive festival, Melbourne, Urszula Dawkins.
Esietendus: 23.03.2012 Kaaitheater, Brüssel