Pariisi Théâtre de la Ville ja Paide Teater
Autorid Emmanuel Demarcy-Mota, Fabrice Melquiot
Kõrvade vahel Johannes Richard Sepping, Maria Paiste & Kirill Havanski
Luule helistab. Võta vastu!
- Kus sa oled?
- Kuidas sul läheb?
- Mida sa näed, kui sa aknast välja vaatad?
Alates 20. aprillist 2021 kohtuvad Paide Teatri näitlejad oma publikuga telefoni teel. See lihtne ja argine rituaal – tõstad toru ja valid numbri – toob meid kokku ajal, mil teatrisaalides kogunemine on võimatu.
Üks Paide Teatri näitleja – Maria või Johannes või Kirill – helistab sulle ja räägib sinuga. Te räägite 20 minutit. Maailmast ja muust. Lõpuks loeb näitleja sulle ühe luuletuse. Mitte suvalise luuletuse. Vaid sulle valitud luuletuse.
Poeetilised Konsultatsioonid kutsus ligi kakskümmend aastat tagasi ellu Pariisi Linnateatri kunstiline juht Emmanuel Demarcy-Mota koos kirjanik Fabrice Melquiot'ga. Algselt toimusid Poeetilised Konsultatsioonid Prantsusmaa tänavatel, kuid möödunud aasta märtsikuu andis projektile uue vormi.
Pandeemia algusest saadik on Poeetilisi Konsultatsioone Emmanuel Demarcy-Mota juhtimisel viinud telefonitsi läbi enam kui 150 näitlejat üle maailma. Olukorras, kus piirid on suletud ja aastate jooksul loodud ühendused ähvardavad kaduda, pakuvad Poeetilised Konsultatsioonid võimaluse astuda dialoogi ning luua uusi sidemeid. Poeetiliste Konsultatsioonide ümber on Pariisi Théâtre de la Ville moodustanud Kujutletud Kompanii (Troupe de l'Imaginaire), mille osalised töötavad ja elavad Pariisis ja Ateenas, Bukarestis ja Berliinis, Aafrikas, Ameerikas ja Aasias ja nüüd ka Eestis, Paides.
Poeetilised Konsultatsioonid on tasuta.
Poeetilised Konsultatsioonid toimuvad telefoni teel.
Poeetilised Konsultatsioonid kestavad umbes 20 minutit. Vestluse algusaeg on umbkaudne. Seepärast palume teil kõneks valmis olla registreerimisel valitud tunni aja jooksul.
"Luuletus on kui unenägu; ühtaegu mälestus ja kujutlus; ei mitte elu-, vaid saatusejoont pidi avanev tõelus, ei mitte osakslangev, vaid alati olemasolev osa me maailmast --- kõiksuse kõnetus."
Doris Kareva "Armuaeg" (1991)