Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

KorFest 2017: Miks mitte, Volkonski?! / Piki lauda

Autor:
Elo Unt, Teet Kask
Esietendus:
Esietendused 10. mail 2017 TLÜ teatris Stella
lavastus-pic
II kursus & Teet Kask "MIKS MITTE, VOLONSKI?!"

Koreograaf Teet Kask
Valguskujundaja Ants Kurist
Tantsijad Maarja Eliisabet Roosalu, Aneta Varts, Liise-Marie Valgi, Marta Jamsja, Kerstin Vnukova, Julia Tšižova,  Allar Valge

Ära kaota oma mina, oma sisemist häält. Leia SEE hääl, mis sosistab, mida mina peab teadma. Jälgi seda. Mõista seda. Kasvata seda. Hoia oma tempot. Hinda teiste minasid. Hinda teiste temposid. Leia ruum endas mõista. Võta aega teisi mõista. Kasvata tolerantsust. Tekita tolerantsusele ruum. Anna ruumi teistele ennast mõista.

Mis olen mina?
Kes olen mina?
Millest koosnen mina?
Kus on minu koht?
Mis on minu koht?

Kui tean oma kohta mõistan ka teiste omi. Olla mina, oma kohaga endale ja teistele. Kus läheb piir minu, sinu ja meie vahel. Vajan teisi, et olla mina. Vajan peegeldust. Teised on ka minad. Teised minad annavad mul olla mina. Koos teiste minadega olla on minade mina. Kus ja kes on minu mina peegel? Kellega ja kuidas suhelda, et tunda mina? Millist minapeeglit vajan?

Lavastus on II kursuse koostöö koreograaf-lavastaja Teet Kasega: "Läbi erinevate ülesannete õpilased otsivad, testivad, teadvustavad identiteedi tähendust nii koos, kui individuaalselt. Leitud arusaamad asetatakse olukorda, kus ilmneb alateadlik valik identiteedi koostis(t)est. Järgneb protsess, kus iga õpilase valik teadlikult suunatakse kujundamaks talle omaseks - koreograafiaks. Ehk siis keha teadlikkusest koreograafilise väljenduse vormistamiseni - protsess valitud teemast kuni koreograafilise väljenduse vormistamiseni, läbi grupi ja individuaalse töö."

Teet Kask on lõpetanud Tallinna Balletikooli ja seejärel tantsinud Rahvusooper Estonias, Stockholmi Kuninglikus Ooperis ja Norra Rahvusooperis. Pärast karjääri balletitantsijana õppinud City University London koreograafiaerialal (Master of Arts Choreography) keskendudes unikaalsele programmile "Dancer as a Method". Teedu looming hõlmab üle 35 tantsulavastuse, sh "GO – mäng kahele" Vanemuise Teatris, "Joanna Tentata" Birgitta Festivalil, "Anna Karenina" Teatro di Milano, "Tampopo" Gruusia Riiklik Balletiteater, "CLOCKS'n'CLOUDS" Norra Rahvusballett jpt.

I kursus & Elo Unt "PIKI LAUDA"

Koreograaf Elo Unt
Valguskujundaja Ants Kurist
Tantsijad Aleksandra Tužikova, Alice Niinemäe, Amanda Hermiine Künnapas, Britta Kaukver, Ingrid Elsa Mugu, Janette Norkko, Kaisa Kattai, Karl-Gustav Kasemaa, Keithy Kuuspu, Lidia Mertins, Lisanna Tälli, Richard Beljohin, Sandra Põld

Mõista, mõista, mis see on.
Neläkese sõsarit kõik üte vüürätiga kinni köüdedü?

Elo Unt on lõpetanud Tallinna Ülikooli koreograafiaosakonna ning töötas aastatel 2003-2014 Eesti Tantsuagentuuri Tantsukooli põhiõpetaja ja koreograafina. Ta on loonud hulganisti lühinumbreid ja tantsulavastusi, mis on pääsenud igal aastal Koolitantsu festivali lõppkontserdile ja pälvinud eripreemiaid ning kolm laureaadi tiitlit. Elo on olnud revüüteater Starlight Cabaret trupijuht, koreograaf ning repetiitor. Esimene täispikk tantsuetendus "Eestlase 4 Od" valmis aastal 2009.  Koostöös kammerkooriga "Head Ööd, Vend" valmis 2015. aastal tantsulavastus "Eesti pildid". Rahvatantsuansambel "Soveldaja" 30. juubeliks valmis lavastus "Hää". Elo oli 2016. a esmakordselt toimunud Tallinna Tantsupeo pealavastaja. Elo on Tallinna Ülikooli rahvatantsuansambel „Soveldaja“ kunstiline juht ja Tallinna Ülikooli eesti tantsu õppejõud. 2016. a tunnustas Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts Elo Aasta Looja tiitliga.

---

TLÜ koreograafia õppekava korraldab alates 2008. aastast õppekava mitmekülgse loomingulise tegevuse tutvustamiseks ja tudengite lõputööde ühe nimetaja alla koondamiseks noorte tantsuloojate festivali KorFest, kus läbi aastate on kevadeti avalikule esitamisele tulnud ridamisi tantsueriala bakalaureuse- ja magistriõppe tudengite lõpuetendusi. Etendused on loodud lõpetajate endi poolt, kuid lisaks lõpuetendustele esitatakse igal aastal ka professionaalsete koreograafide käe all valmivaid lavastusi eesmärgiga anda tudengitele võimalus osaleda tantsulavastuse väljatoomise "laboris" ning professionaalses loomeprotsessis.