Ilona Vapper BA "DESIDERIUM"
Juhendaja Heili Einasto
Kunstnik Krete Tarkmees
Helikunstnik Kärt Männa
Valguskujundaja Ants Kurist
Muusika: Tribal African Percussion Drums, La nature des peurs, Buena Vista Social Club – Chan Chan, Mr. Sandman, Le temps immobile, Sous les Draps
Tantsijad Jaroslav Galitski, Laura Lõhmus, Anna Maria Kalvi, Keithy Kuuspu, Richard Beljohin
Desiderium on lavastus inimestest. Läbi Maslowi inimvajaduste püramiidi tuuakse publikuni meie liigi eksistentsi põhiprintsiibid. Lavastus võiks vaatajas kasvatada mõistmist nii iseenda kui ka ligimese suhtes, viies tähelepanu meie ühtsele loomusele ning faktile, et me kõik soovime enamasti olla lihtsalt õnnelikud.
Ilona tantsuteekond sai alguse Saaremaal, Kuressaares, võimlemisklubis Gymnastica ning rahvatantsurühmas Öieti, kuniks elu juhatas Ilona Tallinna Ülikooli koreograafiat õppima. Ilonat motiveerivad koreograafina ideed, mis järsku turgatavad pähe keset igapäevategevuse orgaanikat.
Katre Sabbal BA "MU VANELANE OLEN MINA"
Juhendaja Renee Nõmmik
Valguskujundaja Ants Kurist
Muusika: Ludovico Einaudi, Steve Reich, Bryce Dessner, Yann Tiersen
Tantsija Alice Niinemäe
"Perfektsionism väljendub inimese püüdluses olla veatu." Kas on võimalik üldse olla veatu ning mida see võib endaga kaasa tuua? Tantsulavastus "Mu vaenlane olen mina" keskendubki perfektsionismi negatiivsele küljele ning toob vaatajate ette olukordi, mida keegi ei oleks sellega seostanud.
Tantsija on laegas, mis kinniselt ütleb üht, kuid mis saab siis, kui see avatakse? Mis on seal sees, mis nõuab enda välja laskmist? Kuidas seda kontrollida ? Mis saab siis, kui sa õpid seda mitte avama?
Katre on terve oma elu olnud liikuv, alustades iluvõimlemisega juba 3 aastaselt. Ta on lõpetanud Tallinna Balletikooli 2014. aastal Kaja Kreitzbergi klassis. Katret huvitab igasugune füüsiline liikumine ning enese arendamine. Katre on oma ülikooliõpingute jooksul osalenud mitmetes tudengite lavastusprotsessides ning NORDPLUS ECA projektides (Riias ja Turkus). "Olen valmis uuteks väljakutseteks, mida pakub mulle järgmine kõrgharidusaste!"
---
TLÜ koreograafia õppekava korraldab alates 2008. aastast õppekava mitmekülgse loomingulise tegevuse tutvustamiseks ja tudengite lõputööde ühe nimetaja alla koondamiseks noorte tantsuloojate festivali KorFest, kus läbi aastate on kevadeti avalikule esitamisele tulnud ridamisi tantsueriala bakalaureuse- ja magistriõppe tudengite lõpuetendusi. Etendused on loodud lõpetajate endi poolt, kuid lisaks lõpuetendustele esitatakse igal aastal ka professionaalsete koreograafide käe all valmivaid lavastusi eesmärgiga anda tudengitele võimalus osaleda tantsulavastuse väljatoomise "laboris" ning professionaalses loomeprotsessis.